Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczebne granaty z Dezametu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 lipca 2015

W latach 2015-2018 Zakłady Metalowe Dezamet dostarczą WP naboje ćwiczebne 40 mm x 53SR do granatników maszynowych o wartości 19,3 mln zł.

Naboje ćwiczebne NGA-C i NGA-CT mają masę 363 g i długość 112 mm. Ich prędkość wylotowa to 237 m/s a donośność 2200 m. Amunicja elaborowana jest spłonką FED215 i 4,5-g ładunkiem miotającym prochu nitrocelulozowego. Naboje pakowane są standardowo w skrzynie amunicyjne po 32 sztuki / Zdjęcie: ZM Dezamet

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z ZM Dezamet długoletnią umowę o wartości 19.383.447 PLN na dostawę amunicji 40 mm x 53SR (Ćwiczebne 40-mm granaty dla WP, 2015-02-25): 23 tys. granatów z pociskiem ćwiczebnym NGA-C (oznaczenie wojskowe BALL-TP) oraz 24 tys. z pociskiem ćwiczebnym ze smugaczem NGA-CT (BALL-TP-T).

Średnia cena za jeden granat wykorzystywany w używanych przez Wojsko Polskie granatnikach maszynowych – amerykańskich Mk 19 Mod 3 Wojsk Lądowych oraz niemieckich H&K GMG Wojsk Specjalnych – to ponad 410 PLN.

Amunicja będzie trafiała do dwóch składów uzbrojenia: Mosty, podległym pod 1. Regionalną Bazę Logistyczną Wałcz oraz Potok, zarządzany przez 4. Regionalną Bazę Logistyczną Wrocław. W 2015 wojsko ma otrzymać 5 tys. granatów z pociskiem ćwiczebnym NGA-C, a w latach 2015-2018 po 6 tys. W przypadku amunicji ze smugaczem NGA-CT dostawy mają wynosić po 6 tys. przez cztery kolejne lata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.