Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia blisko pozyskania Siroco

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2015

Władze Francji miały wydać zgodę na sprzedaż Brazylii śmigłowcowca desantowego Siroco, typu Foudre. W najbliższych tygodniach strony powinny zasiąść do negocjacji.

W najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się negocjacje cenowe w sprawie sprzedaży Brazylii francuskiego śmigłowcowca desantowego Siroco, typu Foudre. Od kilku lat okręt pozostaje w porcie wojennym w Tulon. Pod koniec lipca z jego zakupu zrezygnowała Portugalia / Zdjęcie: MO Francji

Paryż miał przekazać Brazylijczykom swoją decyzję za pośrednictwem ambasady w Brasílii. Wkrótce do stolicy Francji uda się delegacja z brazylijskiego ministerstwa obrony i dowództwa Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii). Jej członkowie przeprowadzą negocjacje cenowe. Koszt zakupu francuskiego śmigłowcowca desantowego, Siroco (L9012), typu Foudre, może wynieść ok. 80 mln euro (336 mln zł).

Już od kilku lat władze Brazylii wyrażają zainteresowanie zakupem Siroco. Na początku br. dowództwo Marinha do Brasil wydało oficjalną rekomendację w sprawie pozyskania francuskiego śmigłowcowca (Brazylia decyduje się na Siroco, 2015-02-06). Decyzję podjęto po kilkutygodniowej inspekcji okrętu, przeprowadzonej w porcie wojennym w Tulonie, na południu Francji.

Co ciekawe, do niedawna wydawało się, że nic nie wyjdzie z planów zakupowych Brazylii. W ostatnich tygodniach głównym pretendentem do nabycia Siroco była bowiem Marinha Portuguesa (marynarka wojenna Portugalii). Dopiero pod koniec lipca Lizbona oficjalnie zrezygnowała z kupna ex-francuskiego okrętu. Oficjalnie, z zakupu zrezygnowano, gdyż z jego pokładu nie mogłyby operować portugalskie śmigłowce transportowe AW101.

Wcześniej, nad zakupem Siroco zastanawiały się władze Chile (Chile chce zakupić kolejny francuski desantowiec, 2013-06-13). Od 2011 marynarka wojenna tego państwa eksploatuje już jeden z ex-francuskich śmigłowcowców desantowych typu Foudre, Sargento Aldea (LSDH 91, ex-Foudre (L 9011), Nowy okręt Armada de Chile, 2011-12-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.