Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano imiona kolejnych Meteoro

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 sierpnia 2015

Ministerstwo obrony Hiszpanii podało imiona kolejnych 2 pełnomorskich okrętów patrolowych typu Meteoro. Okręty buduje rodzima grupa stoczniowa Navantia.

W grudniu 2014 w stoczniach w Ferrol i Cádiz rozpoczęto budowę kolejnych 2 hiszpańskich okrętów patrolowych typu Meteoro, przyszłych: Audaz (P 45) i Furor (P 46). Jednostki powinny trafić do Armada Española w 2018 / Zdjęcie: Navantia

Madryt ogłosił, że 2 nowe okręty patrolowe typu Meteoro zostaną nazwane Audaz (P 45, hiszp. śmiały, odważny) i Furor (P 46, hiszp. furia). Ich budowa rozpoczęła się w grudniu 2014. Okręty powstają na terenie 2 stoczni rodzimej Navantii: w Ferrol na północnym zachodzie kraju i Cádiz, położonej na południu Półwyspu Iberyjskiego.

W maju 2014 władze Hiszpanii zapowiedziały budowę kolejnych 2 jednostek typu Meteoro (Więcej BAM dla Hiszpanii , 2014-05-09). Okręty powstają w ramach programu Buques de Acción Marítima (BAM). Koszt budowy nowych patrolowców może wynieść ok. 400 mln euro (1,6 mld zł, Przyznano środki na BAM, 2014-05-23).

Projekt nowych okrętów będzie w dużej mierze zbliżony do jednostek przyjętych do służby w latach 2011-2012 (Szkolenie na Meteoro, 2013-07-29; Relámpago w służbie, 2012-02-07). Patrolowce m.in. otrzymają nowocześniejsze wyposażenie pokładowe, w tym ulepszone urządzenia łączności radiowej i moduły nawigacji satelitarnej, a także stacje obserwacji i analizy otoczenia.

Okręty patrolowe typu Meteoro mają 93,9 m długości i 14,2 m szerokości. Wypierają 2670 t. Rozwijają 20 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 15 w., wynosi 5600 km. Jednostki służą przede wszystkim do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Hiszpanii. W przeszłości okręty brały również udział w wielonarodowych operacjach antypirackich, prowadzonych na wodach Oceanu Indyjskiego (Meteoro idzie w kierunku Rogu Afryki, 2013-07-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.