Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Belgijskie NH90 NFH w służbie

Lotnictwo wojskowe, 24 sierpnia 2015

Belgijski resort obrony poinformował o zgłoszeniu wstępnej zdolności bojowej śmigłowców NH90 NFH.

Do 2018 belgijskie NH90 zastąpią całkowicie w służbie Sea Kingi Mk 48 / Zdjęcie: MO Belgii

W piątek resort obrony Belgii poinformował, że śmigłowce morskie NH90 NFH należące do marynarki wojennej oficjalnie zgłosiły wstępną zdolność operacyjną (Pierwszy NH90 NFH dla Belgii, 2013-08-02). Rząd w Brukseli zakupił 4 wiropłaty tego typu i taką samą ilość NH90 TTH, przeznaczonych do transportu żołnierzy i sprzętu (Belgijskie NH90 gotowe do służby, 2015-05-27).

Obecnie siły zbrojne Belgii dysponują 3 NH90 NFH, które wchodzą w skład 40. eskadry lotniczej 1. Skrzydła, stacjonującego w Koksijde. Czwarty wiropłat dołączy do nich na początku 2016.

Belgijskie NH90 NFH będą używane do wsparcia operacyjnego marynarki wojennej, w tym transportu zaopatrzenia, zwalczania okrętów podwodnych, walki z piractwem i prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych. W tej ostatniej roli będą stopniowo zastępować Sea Kingi Mk 48, które zakończą służbę w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.