Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2015: Przeciwpancerny z Mesko

Przemysł zbrojeniowy, 18 września 2015

Przedstawiciele Mesko poinformowali w Londynie o rozpoczęciu produkcji polskiej amunicji 7,62 mm x 51 z pociskiem przeciwpancernym.

Nowa amunicja przeciwpancerna 7,62 mm x 51 pokazana w Londynie / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W tym roku do produkcji seryjnej Mesko wdrożyło nowy nabój 7,62 mm x 51. Na razie w Skarżysku powstała jedynie seria pilotażowa amunicji z pociskiem przeciwpancernym, którą producent chce zainteresować Wojsko Polskie, ale i odbiorców eksportowych. Warto dodać, że 80% produkcji nabojów Mesko odbierają rodzime Siły Zbrojne (ich wymogiem jest kompletowanie amunicji z spłonką Berdana; 18,6 mln zł na ślepe naboje, 2015-06-20), gdy 20% sprzedawane jest za granicę (amunicja ze spłonką Boxera), w tym do Arabii Saudyjskiej (Ślepaki dla Arabii Saudyjskiej, 2012-03-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.