Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia droga HMS Gloucester

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 września 2015

Ostatni brytyjski niszczyciel rakietowy typ 42 opuścił port macierzysty w Portsmouth. Okręt jest w drodze do Turcji, gdzie zostanie zezłomowany.

HMS Gloucester, ostatni niszczyciel rakietowy typ 42, jest już w drodze do Turcji, gdzie zostanie zezłomowany / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

We wtorek tłumy Brytyjczyków pożegnały niszczyciel rakietowy HMS Gloucester (D96), typ 42. Okręt opuścił za pomocą holowników port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południowym zachodzie kraju. Jednostka zostanie przetransportowana do Turcji.

HMS Gloucester wycofano ze służby 30 czerwca 2011. Przez ostatnie 4 lata okręt stacjonował w HMNB Portsmouth, podczas gdy dowództwo Royal Navy i kierownictwo brytyjskiego ministerstwa obrony decydowało o jego przyszłości. Przez pewien czas rozważano nawet przekształcenie okrętu – ostatniego z 14 niszczycieli rakietowych typ 42 – w pływające muzeum.

Ostatecznie zdecydowano się na jego sprzedaż. Odkupiła go jedna z tureckich stoczni zajmujących się złomowaniem wycofanych ze służby okrętów. HMS Gloucester sprzedano za ok. 2 mln GBP (11,5 mln zł). Jednostka podzieli tym samym los lotniskowców typu Invincible, HMS Invincible i HMS Ark Royal (Ostatnia prosta HMS Ark Royal, 2013-05-22), które sprzedano Leyal Ship Recycling z zachodzniej Turcji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.