Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ryukyu Air kupiły Q400 C-C

Lotnictwo cywilne, 02 października 2015

Japońskie linie są pierwszym nabywcą samolotów Bombardier Q400 Cargo-Combi.

Przewoźnik z Japonii odbierze 5 turbośmigłowych Q400 Cargo-Combi / Rysunek: Bombardier Aeronautics

Bombardier poinformował, że nieujawnioną linią, która podczas ubiegłorocznego salonu w Farnborough jako pierwsza zamówiła samoloty Q400 Cargo-Combi, jest Ryukyu Air Commuter (RAC) z Okinawy, wchodząca w skład grupy Japan Airlines (JAL kupują samoloty regionalne, 2014-08-28). Wszystkie samoloty przeznaczone dla RAC zostaną dostarczone w wersji combi. Wartość transakcji to 168 mln USD (ponad 638 mln zł).

Ryukyu Air Commuter eksploatują kanadyjskie samoloty od 1997. Wówczas, jako pierwsze w Japonii, wprowadziły do użytku Dasha 8-100, o pojemności 39 pasażerów. Obecnie ich flota składa się z czterech samolotów tego typu i jednego 50-miejscowego Q300. Obsułgują one połączenia krajowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra