Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia kupiła Hawkei

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 października 2015

Siły zbrojne Australii nabędą ponad 1000 samochodów terenowych rodziny Hawkei 4x4.

Samochody terenowe rodziny Hawkei 4x4 zostaną kupione w ramach następnego etapu programu zbrojeniowego LAND 121. Anonsowany dziś kontrakt zakłada także produkcję i dostawę ok. 1000 przyczep / Zdjęcie: Thales Australia

W najbliższych latach park samochodowy australijskich sił zbrojnych powiększy się o co najmniej 1100 pojazdów terenowych rodziny Hawkei 4x4. Decyzję o kupnie nowych wozów potwierdził dziś premier Australii, Malcolm Turnbull. Canberra przeznaczy na ten cel ok. 1,3 mld AUD (3,4 mld zł).

Hawkei będą wytwarzane w zakładach Thales Australia w Bendigo, na terenie południowo-wschodniego stanu Wiktoria. W ostatnich latach z linii montażowej wytwórni zjeżdżały cięższe samochody terenowe Bushmaster 4x4 (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14). Ich produkcja wkrótce zakończy się, w związku z czym kupno Hawkei przyniesie Australii dodatkową korzyść – pozwoli na utrzymanie stałego poziomu zatrudnienia w montowni Thalesa.

Montaż Hawkei może rozpocząć się już w 2016. Produkcja wozów zajmie co najmniej 3,5 roku. Kupno ponad 1000 nowych samochodów terenowych pozwoli na utworzenie kilkuset miejsc pracy w całym kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.