Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odgradzanie Jordanii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2015

Raytheon wzniesie nowe umocnienia na jordańskiej granicy.

Rząd USA zlecił Raytheonowi kontynuowanie budowy sieci umocnień wzdłuż granicy Jordanii / Zdjęcie: DOD

Amerykańska rządowa agencja DTRA (Defense Threat Reduction Agency) zleciła Raytheonowi kontynuowanie prac infrastrukturalnych na jordańskim pograniczu. Wzdłuż granicy państwowej z Irakiem i Syrią m.in. zostaną rozstawione optoelektroniczne urządzenia obserwacji i analizy otoczenia a także przenośne radary. Producent zbuduje również sieć punktów obserwacyjnych i centra dowodzenia i kierowania. Wartość anonsowanego wczoraj zlecenia wynosi 18,6 mln USD (69 mln zł).

Od kilku lat władze Jordanii realizują, przy wydatnym wsparciu Waszyngtonu, program budowy umocnień wzdłuż granicy z Irakiem i Syrią. Rząd w Ammanie obawia się bowiem, że bojówkarze organizacji islamistycznych, które destabilizują oba państwa, będą próbowali przedostać się do Jordanii, by tam kontynuować walkę. W przeszłości Jordańczycy informowali o próbach werbowania przez syryjskich rebeliantów nowych bojowników wśród osób przebywających w obozach dla uchodźców (Syryjscy rebelianci rekrutują w Jordanii, 2013-11-12).

Jordańczycy zamierzają odgrodzić się od sąsiadów pasami wysokich metalowych ogrodzeń lub betonowych murów i siecią wież kontrolnych, wyposażonych w urządzenia obserwacji otoczenia, w tym głowice optoelektroniczne i radary. Zbudowane zostaną też drogi rokadowe, ułatwiające szybki przerzut oddziałów interwencyjnych i posiłków (Jordania odgrodzi się od islamistów, 2015-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.