Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Turbomeca zwiększa zakres współpracy

Przemysł zbrojeniowy, 22 października 2015

Francuska spółka Turbomeca zaoferowała WZL-1 zwiększenie zakresu współpracy przemysłowej.

Najnowsza oferta Francuzów zakłada utworzenie w filii WZL-1 w Dęblinie nie tylko linii produkcyjnej silników Makila 2, ale także centrum ich remontów i obsługi technicznej / Zdjęcie: Turbomeca, Philippe Stroppa

Wspierając zakup śmigłowców H225M Caracal przez Siły Zbrojne RP (Wojskowe deklaracje PiS, 2015-10-15), spółka Turbomeca, wchodząca w skład grupy Safran postanowiła zwiększyć zakres współpracy, oferowanej polskiemu przemysłowi. Jak wiadomo, w kwietniu 2013 Francuzi zobowiązali się do utworzenia w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 dwóch linii montażowych – śmigłowców EC725 Caracal i używanych do ich napędu silników turbinowych Makila 2 (Umowa WZL-1 z Eurocopterem i Turbomecą, 2013-04-04).

W 2014 Turbomeca zaproponowała polskiemu rządowi produkcję nowych silników Makila 2 w Łodzi i utworzenie centrum remontowego w filii WZL-1 w Dęblinie. Francuzi zobowiązali się też do przeszkolenia pracowników i zapewnienia pomocy technicznej.

Turbomeca w pełni popiera zakup H225M przez Polskę […]. Zaangażowanie WZL-1 w działalność produkcyjną oraz remonty i obsługę stanowić będzie podstawę wspólnego długoterminowego przedsięwzięcia. Jesteśmy pewni, że będzie ono ogromnym sukcesem – powiedział Maxime Faribault, wiceprezes wykonawczy Turbomeki ds. sprzedaży oryginalnego wyposażenia.

Grupa Safran działa w Polsce od 2001 za pośrednictwem Hispano-Suiza Polska – producenta układów przeniesienia napędu dla samolotów i śmigłowców cywilnych i wojskowych. W zakładach w Sędziszowie zatrudnionych jest ponad 600 osób. Safran planuje też utworzenie 100 nowych miejsc pracy w Polsce (Nowe zakłady silnikowe w Polsce , 2015-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.