Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ptieniec-2 rozbił się w Jakucji

Lotnictwo cywilne, 01 listopada 2015

Wczoraj w Jakucji rozbił się ultralekki górnopłat Ptieniec-2. Jego pilot zginął, a pasażer został ciężko ranny.

Od kilku tygodni samolot ultralekki Ptieniec-2 uczestniczył w akcji obserwowania i liczenia stad reniferów w Jakucji. Na jego pokładzie latał pilot i pasażer – zawodowy pasterz. Obserwował on m.in. migrację dzikich reniferów z Kraju Krasnojarskiego. Loty wykonywano na zlecenie władz lokalnych.

Wczoraj samolot wykonywał kolejny lot, do którego wystartował ok. 15:00. Gdy nie wrócił na lotnisko w przewidzianym terminie, już po zmierzchu, rozpoczęto akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Od dzisiejszego ranka brał w niej udział śmigłowiec Mi-8 Ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Około południa poinformowano, że – korzystając z sygnału awaryjnego nadajnika GPS – znaleziono wrak. Znajdował się on 220 km od wioski Olienek – centrum rejonu i miejsca startu.

Okazało się, że pilot próbował awaryjnie lądować, co się nie udało. 59-letni pilot zmarł na miejscu w wyniku odniesionych ran. 47-letniego obserwatora odwieziono do szpitala. Obserwator jest ciężko ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rozbity samolot to ultralekki górnopłat Ptieniec-2 – konstrukcja OKB Rotor. Wyposażono go w spadochronowy system ratowniczy Kobra-500. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.