Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod ostatni kuter patrolowy typu Aadesh

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 listopada 2015

Na południowym zachodzie Indii zapoczątkowano budowę ostatniego szybkiego kutra patrolowego typu Aadesh.

Kutry patrolowe typu Aadesh mają 50 m długości i 7,6 m szerokości. Okręty wypierają 290 t i rozwijają do 33 w. Załoga składa się z 5 oficerów i 30 marynarzy. Autonomiczność patrolowców wynosi 7 dni / Zdjęcie: MO Indii

W stoczni Cochin Shipyard (CSL) odbyła się ceremonia położenia stępki pod 20. kuter patrolowy typu Aadesh. Okręt zostanie zbudowany na zlecenie straży wybrzeża Indii. Jednostka będzie służyć do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej.

W październiku 2010 dowództwo straży wybrzeża zamówiło 20 kutrów patrolowych typu Aadesh. Ich budowę zlecono rodzimej stoczni CSL z Koczin w stanie Kerala. Dotąd producent dostarczył 15 jednostek (Nowe patrolowce dla ICG, 2013-12-03), a kolejny patrolowiec jest właśnie poddawany serii intensywnych prób morskich, które poprzedzają jego przekazanie nowemu użytkownikowi.

Zgodnie z umową zawartą w 2010 ostatni z patrolowców typu Aadesh powinien trafić do straży wybrzeża Indii w marcu 2017. Producent przekonuje jednak, że uda mu się dostarczyć jednostkę wcześniej – najprawdopodobniej już w połowie przyszłego roku


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.