Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 listopada 2015

W Bahrajnie zapoczątkowano budowę nowej bazy Royal Navy.

Ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Philip Hammond (po prawej) i Bahrajnu, szejk Chalid bin Ahmed bin Mohammed Al Chalifa, zapoczątkowali budowę nowej bazy zaopatrzeniowej Royal Navy / Zdjęcie: Royal Navy

Symbolicznym wbiciem łopaty w ziemię brytyjski minister spraw zagranicznych, Philip Hammond, zapoczątkował budowę nowej bazy zaopatrzeniowej Royal Navy w Bahrajnie. Obiekt powstanie na terenie jednego z największych portów przeładunkowych w kraju, Mina Salman. Jego budowa zostanie w znacznej mierze sfinansowana przez Londyn.

Mina Salman Support Facility powstanie w celu wsparcia brytyjskich sił morskich rozmieszczonych w Zatoce Perskiej i na Oceanie Indyjskim. Obiekt posłuży do zaopatrywania jednostek Royal Navy w niezbędne środki materiałowe, a także do wymiany członków załóg. Ułatwi to Brytyjczykom utrzymanie na miejscu stałych sił wojskowych, w tym jednostek odpowiedzialnych za udrażnianie szlaków morskich w rejonie strategicznie ważnej Cieśniny Ormuz, na wypadek gdyby któreś z państw trzecich, np. Iran, próbowało je zaminować (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03).

Od kilku lat wyraźnemu zwiększeniu ulega aktywność wojskowa Royal Navy na Bliskim Wschodzie (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21). Stałym elementem brytyjskiego zaangażowania w regionie są działania bojowe prowadzone przez niszczyciele rakietowe typ 45 (HMS Defender znów w akcji, 2015-10-20). Okręty wchodzą w skład wielonarodowych grup bojowych, wspierających wysiłki koalicji bombardującej pozycje islamistów w Iraku i Syrii (HMS Duncan wspiera działania CSG 12, 2015-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.