Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test rakiety Trident II

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 08 listopada 2015

Stany Zjednoczone przeprowadziły test rakiety strategicznej Trident II. Wystrzelono ją z okrętu podwodnego USS Kentucky zanurzonej w Pacyfiku u wybrzeży południowej Kalifornii.

Jedno z wielu zdjęć startującego Tridenta II umieszczonych w mediach społecznościowych. To wykonała aktorka Lena Dunham / Zdjęcie: Instagram

Wczoraj wieczorem US Navy Strategic Systems Programs przeprowadziła kolejny test rakiety strategicznej bazowania morskiego Trident II D5. Wystrzelono ją z pokładu atomowego okrętu podwodnego USS Kentucky klasy Ohio, zanurzonego w wodach Pacyfiku u wybrzeży południowej Kalifornii, w rejonie Pacific Test Range. Nie poinformowano o wynikach testu. Wiadomo, że rakieta nie była uzbrojona.

Rakietę Trident II wystrzelono po 18:00. Jej start był widoczny z San Diego i okolic, wzbudzając sensację wśród tamtejszych mieszkańców. W efekcie na portalach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć lecącej rakiety. W przeddzień testu władze Los Angeles International Airport ogłosiły wstrzymanie ruchu lotniczego w kierunku Pacyfiku z powodu aktywności militarnej. Ograniczenia mają potrwać do 12 listopada br.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.