Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test BrahMosa

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 listopada 2015

W północno-zachodnich Indiach przeprowadzono test pocisku manewrującego BrahMos.

W sobotę wojska lądowe Indii przeprowadziły kolejny test pocisku manewrującego BrahMos. Próba zakończyła się powodzeniem / Zdjęcie: DRDO

Bhāratīya Thalsēnā (wojska lądowe Indii) poinformowały o przeprowadzeniu nowego testu pocisku manewrującego BahMos. Próba odbyła się na terenie poligonu doświadczalnego w Pokhran, w Radżastanie. Niedawne wydarzenie było jednocześnie okazją do ponownego przeszkolenia indyjskich żołnierzy odpowiedzialnych za obsługę zestawów rakietowych.

Dowództwo Bhāratīya Thalsēnā i przedstawiciele producenta pocisków, indyjsko-rosyjskiej spółki joint-venture BrahMos Aerospace potwierdzili, że sobotnia próba przebiegła zgodnie z opracowanym scenariuszem i zakończyła się powodzeniem. Około 11:00 czasu miejscowego pojedynczy BrahMos został odpalony z mobilnej wyrzutni osadzonej na podwoziu kołowym. Po przeleceniu zakładanego dystansu pocisk trafił w wyznaczony cel lądowy.

Wojska lądowe i Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) są głównym użytkownikiem pocisków manewrujących rodziny BrahMos. Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów Defense & Security 2015, które odbyły się w Tajlandii, przedstawiciele BrahMos Aerospace potwierdzili, że są w stałym kontakcie z wieloma państwami Azji Południowo-Wschodniej, które wyrażają rosnące zainteresowanie ich produktem (IndoDefence 2014: Brahmos dla Azji, 2014-11-05). Wiosną br. Indie informowały też o planach sprzedaży BrahMosów m.in. do krajów Ameryki Łacińskiej (Rośnie zainteresowanie Brahmosami, 2015-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.