Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CKPEiRT z Siemianowic Śląskich

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 listopada 2015

Przedsiębiorstwo Rosomak podpisało umowę na dostawy 27 ciężkich kołowych pojazdów ewakuacji i ratownictwa technicznego dla Wojska Polskiego.

Rosomak dostarczy 27 ciężkich kołowych pojazdów ewakuacji i ratownictwa technicznego dla Wojska Polskiego w konsorcjum z przedsiębiorstwami Scania Power Polska oraz Cargotec. Wozy przeznaczone są do zabezpieczenia technicznego działań ciężkiego wojskowego sprzętu kołowego, będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego, w tym transporterów opancerzonych i kołowych bojowych wozów piechoty Rosomak / Zdjęcie: Rosomak

Dzisiaj Rosomak podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia umowę o wartości 199 mln zł na dostawy 27 ciężkich kołowych pojazdów ewakuacji i ratownictwa technicznego (CKPEiRT). Postępowanie ogłoszono w styczniu 2014, a nowe pojazdy mają trafić do Wojska Polskiego do 2018 (Nowe pojazdy ewakuacyjno-ratownicze dla WP, 2014-01-15).

W celu realizacji umowy przedsiębiorstwo zawarło konsorcjum ze Scania Power Polska oraz Cargotec. Pojazdy na podwoziu ciężarówek Scania 8x8 będą zabudowane osprzętem specjalistycznym HIAB i wyposażone w osprzęt zgodny z wymaganiami Wojska Polskiego m.in. czteroosobową opancerzoną kabinę załogową, zapewniająca ochronę na poziomie minimum 2 zgodnie z STANAG 4569; tak samo opancerzone zbiorniki paliwa; żuraw o udźwigu co najmniej 8 t, przy wysięgu 7 m, umożliwiający przeładunek kontenerów o wielkości do 1C włącznie. Pojazd ma być zdolny do brodzenia do głębokości 0,8 m bez przygotowania i 1,2 m po przygotowaniu.

Oferta przedsiębiorstwa z Siemianowic Śląskich została wybrana 22 czerwca, uzyskując 100 punktów w jedynym kryterium ceny. Tym samym firma Rosomak wygrała z propozycjami firm: Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej z wozem KWZT Mamut (Mamut i Atena wracają z IDEX, 2013-02-27), ofertę oceniono na 92 punkty, oraz konsorcjum Auto-Hit z IVECO Defence z pojazdem na bazie IVECO, ocena 78 punktów.

Umowa nie została w ciągu dwóch tygodni od wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż Szczęśniak PS złożył odwołanie, wobec czynności i zaniechań ze strony Skarbu Państwa, oddalone wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej 15 lipca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.