Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straty ONZ w RŚA

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 listopada 2015

Żołnierz sił pokojowych ONZ zginął w starciach, do których doszło na zachodzie Republiki Środkowej Afryki.

Żołnierz sił pokojowych ONZ zginął w wyniku ataku rebeliantów w Republice Środkowej Afryki. Dowództwo misji przygotowuje się do ochrony grudniowych wyborów prezydenckich i parlamentarnych w tym państwie / Zdjęcie: ONZ

Sekretarz Generalny i Rada Bezpieczeństwa ONZ potępili incydent zbrojny, do którego doszło w miniony wtorek. Członkowie jednej z grup rebelianckich zaatakowali posterunek kontrolny sił pokojowych w Batangafo, położonym ok. 400 km na północ od stolicy RŚA, Bangi. Wskutek ataku zginął jeden z kameruńskich żołnierzy, biorących udział w MINUSCA (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in CAR).

MINUSCA ustanowiono na mocy rezolucji Rady Bezpieczeństwa z kwietnia 2014 (7,6 tys. błękitnych hełmów do RŚA, 2014-08-20). Społeczność międzynarodowa rozmieściła w RŚA ponad 10,8 tys. żołnierzy i policjantów (Pakistańczycy w RŚA, 2014-09-17), wspieranych m.in. przez 462 cywilnych pracowników ONZ. Siły pokojowe utraciły dotąd co najmniej 10 wojskowych, a kilkudziesięciu innych odniosło rany wskutek starć z ugrupowaniami rebelianckimi.

W ostatnich dniach przedstawiciele ONZ zapowiedzieli zwiększenie liczebności sił pokojowych w RŚA. W najbliższych tygodniach głównym zadaniem błękitnych hełmów będzie pomoc w organizacji i ochrona serii wydarzeń politycznych, w tym zapowiedzianego na 13 grudnia referendum konstytucyjnego, a także następujących 2 tygodnie później wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Ich sprawny przebieg ma być kluczem do zakończenia wieloletniego konfliktu wewnętrznego, który kosztował życie kilku tysięcy osób (Ponad 5000 ofiar w RŚA, 2014-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.