Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwedzi zostaną w Iraku do 2016

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 listopada 2015

Władze Szwecji zapowiedziały przedłużenie misji szkoleniowej w Iraku do końca 2016.

Głównym wkładem Szwecji w wysiłki społeczności międzynarodowej walczącej z islamistami jest misja szkoleniowa zorganizowana na północy Iraku. Szwedzi wspierają bliskowschodnich sojuszników przekazując im też zapasy uzbrojenia i wyposażenia wojskowego / Zdjęcie: MO Szwecji

Szwedzkie władze zwróciły się do parlamentarzystów z prośbą o przedłużenie zapoczątkowanej przed kilkoma miesiącami misji szkoleniowej w Iraku. Latem br. grupa 35 instruktorów z Armén (wojsk lądowych Szwecji) rozpoczęła szkolenie irackich żołnierzy i członków sił zbrojnych Autonomii Kurdyjskiej, tzw. Peszmergów (Szwecja wyśle wojska do Iraku, 2015-04-10).

Szwedzcy żołnierze stacjonują głównie na terenie wspomnianej Autonomii Kurdyjskiej. Ich głównym zadaniem jest zapoznanie Peszmergów z taktyką walki z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, które od kilku lat destabilizują Irak i Syrię. Sztokholm chce przedłużyć mandat misji szkoleniowej do końca 2016.

Co ciekawe, władze Szwecji nie zamierzają wzmacniać kontyngentu wojskowego w Iraku, mimo przedłużenia mandatu misji szkoleniowej. Porozumienie zawarte z Bagdadem daje Szwedom prawo do wysłania na Bliski Wschód 85 dodatkowych żołnierzy, jeżeli zaszłaby taka potrzeba.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.