Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji HMS Atherstone

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 listopada 2015

Po 3 latach służby w Zatoce Perskiej brytyjski niszczyciel min HMS Atherstone wraca do kraju.

W ciągu 3,5 roku służby w Zatoce Perskiej HMS Atherstone przeszedł ponad 82,4 tys. km / Zdjęcie: Royal Navy

Od kilku dni w drodze do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth znajduje się niszczyciel min HMS Atherstone (M38), typu Hunt. Okręt ma do pokonania 12,4 tys. km. Jednostka powinna dotrzeć do portu macierzystego pod koniec br.

Ostatnie 3,5 roku HMS Atherstone spędził na Bliskim Wschodzie. Brytyjski okręt stacjonował w bazie morskiej w Bahrajnie. Jednostka pełniła służbę w ramach specjalnej grupy bojowej Royal Navy, której zadaniem było udrażnianie międzynarodowych szlaków morskich na wodach Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego.

HMS Atherstone wykonywał przypisane mu zadania zarówno samodzielnie, jak i w składzie większych grup bojowych. Jednostka wielokrotnie współpracowała z okrętami sojuszniczych flot, w tym z US Navy. Wspólnie z Amerykanami zorganizowano też serię wielonarodowych ćwiczeń morskich (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21). W najbliższych tygodniach miejsce HMS Atherstone zajmie inna z jednostek typu Hunt, HMS Middleton (M34, Nowa misja HMS Middleton, 2015-11-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.