Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe stanowiska dowodzenia US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 listopada 2015

US Army rozpoczęła użytkowanie nowych przenośnych stanowisk dowodzenia i kierowania.

Nowe mobilne stanowiska dowodzenia i kierowania, TCP, zastąpią dotychczas eksploatowane przez 7th Mission Support Command zestawy DRASH (Deployable Rapid Assembly Shelters) / Zdjęcie: US Army

Od kilku tygodni żołnierze z 7th Mission Support Command z Kaiserslautern na południu Niemiec są zapoznawani z konstrukcją i zasadami eksploatacji nowego mobilnego centrum dowodzenia i kierowania (C2). Tactical Command Post opracowano na bazie modułowego zespołu namiotów wojskowych, skonstruowanego przez Alaska Structures.

Konstrukcja TCP składa się komory głównej przystosowanej do łączenia z oddzielnymi sekcjami, które razem tworzą wielkopowierzchniowy zespół namiotów. Obiekt jest w stanie pomieścić do 200 żołnierzy i członków personelu pomocniczego. TCP jest odporny m. in. na wiatry wiejące z prędkością do 130 km/h. Dwa generatory o mocy 250 kW podtrzymują pracę układów nawiewno-grzewczych z klimatyzacją.

Eksploatacja nowych terenowych stanowisk dowodzenia i kierowania ma polepszyć zdolności operacyjne US Army w Europie. TCP zwiększy mobilność centrów dowodzenia, a tym samym poprawi koordynację działań bojowych prowadzonych zarówno przez poszczególne pododdziały, jak i związki taktyczne, do poziomu brygady włącznie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.