Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Na Słowacji rozbił się ukraiński Mi-2

Lotnictwo cywilne, 13 listopada 2015

Na Słowacji, w pobliżu granicy z Ukrainą, rozbił się śmigłowiec Mi-2 z co najmniej 6 osobami na pokładzie. Wszyscy, w tym prawdopodobnie przemycani na zachód Ukraińcy, zginęli.

Wczoraj nad ranem, w rejonie Vysne Nemecke, niedaleko wsi Stretavka w powiecie Michalovce na Słowacji rozbił się śmigłowiec Mi-2. Według lokalnej policji na krótko przed katastrofą przekroczył granicę z Ukrainą. Na jego pokładzie znajdowało się co najmniej 6 osób. Wszyscy zginęli.

Poszukiwania wraku trwały ponad dobę. Szczątki śmigłowca znaleźli policjanci ok. 15 km od granicy. Były rozrzucone na dużym obszarze. Okazało się, że śmigłowiec był własnością ukraińską.

Słowackie media spekulują, że śmigłowcem lecieli przemytnicy. Maszyna rozbiła się z powodu trudnych warunków meteorologicznych. Lot odbywał się w gęstej mgle, a pilot utrzymywał bardzo małą wysokość, by uniknąć wykrycia przez radary.

Słowacka straż graniczna ocenia, że liczba takich lotów w ostatnim okresie szybko rośnie. Przemyt ludzi z Ukrainy na Słowację jest w ostatnim okresie coraz bardziej rozpowszechniony. Za przerzucenie śmigłowcem na Zachód Ukraińcy płacą po kilka tysięcy Euro. I nie boją się nawet ryzyka lotu starym, wyeksploatowanym Mi-2. Popularnym obiektem przemytu z Ukrainy na Słowację są też papierosy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.