Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacja odbierze OH-58D

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 listopada 2015

USA przekażą Chorwacji 16 śmigłowców wielozadaniowych OH-58D Kiowa Warrior.

Dostawy ex-amerykańskich OH-58D Kiowa Warrior nastąpią wkrótce po zakończeniu wszystkich niezbędnych czynności prawnych. Zagrzeb liczy na to, że wiropłaty zostaną dostarczone już w 2. połowie przyszłego roku / Zdjęcie: MO Chorwacji

Grupa chorwackich żołnierzy i cywilnych pracowników ministerstwa obrony spędziła 6 dni w USA, wizytując wybrane bazy US Army, w tym Fort Bragg w Karolinie Północnej i Redstone Arsenal w Alabamie. Wojskowi dokonali inspekcji ok. 40 amerykańskich śmigłowców wielozadaniowych OH-58D Kiowa Warrior. Chorwaci wybrali 16 wiropłatów, które najprawdopodobniej zostaną im przekazane w ramach programu pomocy wojskowej USA.

Władze w Zagrzebiu zapowiadają, że nowe śmigłowce mogą trafić do kraju już w 2016. Wszystkie wiropłaty będą pochodzić z zapasów magazynowych lotnictwa US Army. Waszyngton przekaże też sojusznikowi pakiet części zamiennych i dokumentację techniczną. Amerykanie pomogą również w przeszkoleniu załóg lotniczych i członków personelu obsługowego. Chorwacja najprawdopodobniej będzie musiała pokryć koszt transportu OH-58D do kraju.

W ostatnich latach Chorwacja stała się jednym z głównych beneficjentów amerykańskiego programu pomocy wojskowej. Dotąd Waszyngton przekazał sojusznikowi ponad 200 samochodów terenowych klasy MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), w tym 162 wozy M-ATV 4x4 od Oshkosh Defense (M-ATV dla Chorwacji, 2014-07-29). Jesienią Zagrzeb poinformował o zamiarze nabycia 16 gąsienicowych wyrzutni M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) wraz z pociskami balistycznymi rodziny MGM-140 ATACMS (Army Tactical Missile System), pochodzących z zapasów magazynowych wojsk lądowych USA (Chorwacja kupi ATACMS, 2015-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.