Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boeing i EVA sfinalizowały transakcję

Lotnictwo cywilne, 26 listopada 2015

Boeing i EVA Airways zawarły ostateczną umowę w sprawie zakupu Dreamlinerów.

Pierwsze Dreamlinery 787-10 trafią do floty EVA Airways w 2018 / Rysunek: Boeing

Koncern z Seattle i przewoźnik z Tajwanu zawarli historyczną umowę, dotyczącą zakupu samolotów pasażerskich. Za ponad 8 mld USD (ponad 32 mld zł) EVA Airways nabędą 24 Dreamlinery 787-10 i dwa 777-300ER (Extended Range). Wstępne porozumienie w tej sprawie anonsowano kilka tygodni temu.

Dodatkowo tajwańskie linie dokonały wyboru silników dla w/w samolotów. Dostarczy je General Electric Aviation. Dreamlinery otrzymają silniki GEnx-1B, a Boeingi 777-300ER – GE90-115B. Ich koszt to 2 mld USD (nieco ponad 8 mld zł). Umowa obejmuje też 12-letni okres obsługi technicznej, napraw i przeglądów.

Jako pierwsze, w 2017, do floty EVA Airways trafią Boeingi 777-300ER. Dostawy Dreamlinerów rozpoczną się w 2018. Obecnie linie z Tajwanu eksploatują 64 samoloty. Do 2020 ich liczba ma przekroczyć 100 (EVA Air w nowym malowaniu, 2015-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.