Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa AS-350 w Jugrze

Lotnictwo cywilne, 29 listopada 2015

Dziś rano z Tiumenia wystartował śmigłowiec AS-350 z dwoma członkami załogi i trzema pasażerami na pokładzie. Leciał do Chanty-Mansyjska – stolicy Chanty-Mansyjskiego Okręgu Autonomicznego. Miał przewieźć pracowników kompanii naftowej w rejon instalacji w pobliżu Surgutu. Rozbił się w drodze do celu, ok. 11:00, nad rzeką Ochłynd, 7 km od miejscowości Kiedrowyj w Jugrze.

Ekipa poszukiwawczo-ratownicza znalazła całkowicie rozbity wrak śmigłowca. Ratownicy stwierdzili, że 4 osoby poniosły śmierć na miejscu. Okazało się, że piąty pasażer opuścił śmigłowiec przed katastrofą.

Śmigłowiec Eurocopter AS-350B3 kompanii Skoł / Zdjęcie: Awiakompania Skoł

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter AS-350B3 Écureuil (Airbus Helicopters H125). Należał do kompanii Skoł zarejestrowanej w Surgucie. Dysponuje ona blisko 40 śmigłowcami i samolotami różnych typów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.