Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polska optyka dla ukraińskich transporterów?

Przemysł zbrojeniowy, 30 listopada 2015

Ukraińskie media donoszą o możliwości wyposażenia rodzimych transporterów w polskie i tureckie urządzenia optoelektroniczne.

Zdjęcie: KBTZ

W wywiadzie dla dziennika Kommierczeskije Awtomobili  Artur Cheruwimow, zastępca dyrektora generalnego ds. rozwoju koncernu Ukroboronprom poinformował, że przeprowadzono już rozmowy z dwoma przedsiębiorstwami w sprawie zamontowania produkowanego przez nie wyposażenia optoelektronicznego w transporterach opancerzonych BTR-3E1 (na zdjęciu). Według Cheruwimowa turecki Aselsan ma dostarczyć urządzenia celownicze, a polskie PCO – przekazać technologię produkcji i integracji elementów optycznych. Odbyto też wiele spotkań dotyczących dostaw elementów hydraulicznych i agregatów dla BTR-3E1 (Na wschód Ukrainy zamiast do Tajlandii?, 2014-06-17).

Ukraińcy chwalą się też, że w ciągu ostatniego roku Kijowskie zakłady czołgowe (KBTZ) odbudowały rodzimy przemysł obronny i są w stanie zaspokajać potrzeby sił zbrojnych Ukrainy. Ich produkcja wzrosła we wspomnianym okresie aż czterokrotnie. Obecnie KTBZ zajmują się remontami i modernizacjami czołgów T-64, naprawami ich silników, remontami transporterów BTR-70 i BTR-80 oraz produkcją BTR-3.

Według informacji uzyskanych przez RAPORT-wto rozmowy PCO dotyczące szerokiej współpracy i zastosowania polskich produktów dla potrzeb sił zbrojnych Ukrainy dopiero się rozpoczęły. Zamieszczone przez prasę naszych wschodnich sąsiadów hurraoptymistyczne informacje nie są zbyt ścisłe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.