Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe okręty dotarły do Kolumbii

Marynarka wojenna, 30 listopada 2015

Do Kartageny dotarły dwa nowe okręty podwodne marynarki wojennej Kolumbii, odkupione od Niemiec.

ARC Intrépido i ARC Indomable na pokładzie BBC Sapphire, podczas podróży do kraju / Zdjęcie: MO Kolumbii

W ubiegłym tygodniu do portu w Kartagenie na pokładzie frachtowca BBC Sapphire przybyły dwa nowe okręty podwodne Armada Nacional de la República de Colombia – ARC Intrépido i ARC Indomable (typu 206A). Ich podróż rozpoczęła się w niemieckiej Kolonii, 11 listopada.

Tam w marcu 2013 w stoczni Howaldtswerke-Deutsche rozpoczęto proces modernizacji jednostek. W ramach prac przeprowadzono obsługę techniczną, wymianę przestarzałego wyposażenia, a także przystosowano je do operowania w warunkach tropikalnych.

Rząd w Bogocie odkupił od Niemiec 4 OP typu 206A (Typ 206A dla Kolumbii, 2012-09-13). Dwa z nich wcielono do służby, a dwa pozostałe przeznaczono na źródło części zamiennych. ARC Intrépido i ARC Indomable będą operowały na Morzu Karaibskim, zwalczając m. in. przemyt narkotyków.

Nowe jednostki zastąpią w służbie 2 OP typu SX 506, noszące te same nazwy, używane od ponad 40 lat. Oprócz nich marynarka wojenna Kolumbii dysponuje także 2 jednostkami typu Pijao (typu 209/1200), również wyprodukowanymi w Niemczech (Testy zmodernizowanego U209, 2013-04-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.