Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Europejskie siły ekspedycyjne

Strategia i polityka, 02 grudnia 2015

Państwa Starego Kontynentu powołają do życia wspólne siły ekspedycyjne. Do wydzielenia jednostek zobowiązało się 7 krajów.

Zdjęcie: MO Łotwy

W Londynie podpisano memorandum o porozumieniu w sprawie utworzenia wspólnych europejskich sił ekspedycyjnych (ang. Joint Expeditionary Force, JEF). Inicjatywie przewodniczy Wielka Brytania, a pozostałymi państwami członkowskimi są Dania, Estonia, Holandia, Litwa, Łotwa i Norwegia. Jest to kontynuacja przedsięwzięcia zainicjowanego podczas ubiegłorocznego szczytu NATO.

JEF mają liczyć maksymalnie 10 tys. żołnierzy, zdolnych do szybkiego reagowania w przypadku kryzysu w dowolnej części świata. Do ich zadań należeć ma m. in. konwencjonalne odstraszanie, obrona państw członkowskich, niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i misje humanitarne, podobne np. do walki z wirusem Ebola w Afryce Zachodniej (Lufthansa wspomaga walkę z Ebolą, 2014-11-28).

Każde z w/w państw ma wydzielić elementy zdolne do działania na lądzie, morzu, w powietrzu i w cyberprzestrzeni, zależnie od swoich możliwości. Brytyjczycy, którzy mają odpowiadać za dowodzenie siłami, desygnują jednostki specjalne, powietrznodesantowe, pancerne, lotnicze i morskie. JEF mają osiągnąć całkowitą zdolność bojową w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.