Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na Fieldguard 3

Wojska lądowe, 07 grudnia 2015

Rheinmetall otrzymał kolejne zlecenie na radiolokatory kierowania ogniem Fieldguard 3.

Radiolokator kierowania ogniem Fieldguard 3, zamontowany na pojeździe opancerzonym / Zdjęcie: Rheinmetall

Niemiecki koncern Rheinmetall poinformował o zdobyciu kolejnego zamówienia na radiolokatory kierowania ogniem Fieldguard 3. Ich uzytkownikiem będzie nieujawniony odbiorca zagraniczny.

Wraz z wcześniejszym zamówieniem, złożonym w 2012, całkowita wartość porozumienia wynosi obecnie, wraz z częściami zamiennymi, 52 mln euro (224 mln zł). Dostawy sprzętu rozpoczęły się w maju br., a zakończą we wrześniu 2016.

Projekt Fieldguard 3 rozpoczęto z brazylijskim przedsiębiorstwem Avibras. Radiolokatory, mogące śledzić cele na dystansie 100 km, przeznaczone są dla wyrzutni rakietowych Astros 2020.

Siły zbrojne Brazylii zamierzają wprowadzić do służby 3 baterie Astrosów. Każda z nich będzie składała się z 6 wyrzutni, 6 wozów amunicyjnych, wozu z systemami kierowania ogniem, pojazdów dowodzenia i zabezpieczenia technicznego oraz wozu meteorologicznego. Całość zostanie zintegrowana w jeden nadrzędny system dowodzenia i kierowania ogniem (Pierwsza bateria Astros III coraz bliżej, 2014-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.