Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ochrona okrętów US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 grudnia 2015

Amerykańska marynarka wojenna złożyła zamówienie na kolejną partię bezzałogowych pojazdów głębinowych służących do wykrywania asymetrycznych zagrożeń w środowisku morskim.

US Navy eksploatuje już 5 zestawów bezzałogowych pojazdów głębinowych rodziny HAUV. Urządzenia mają 1,07 m długości i 1 m szerokości. Są w stanie pracować na głębokości do 60 m. Rozwijają prędkość do 0,5 w / Zdjęcie: Bluefin Robotics

Bluefin Robotics z Quincy w Massachusetts dostarczy US Navy kolejne 2 zestawy urządzeń służących do obserwacji środowiska podwodnego i wykrywania asymetrycznych zagrożeń w postaci min morskich lub improwizowanych urządzeń wybuchowych. Amerykańska marynarka wojenna zapłaci za nie 5 mln USD (19,7 mln zł). Zestawy zostaną dostarczone wiosną przyszłego roku.

W skład każdego z nich wejdą 2 bezzałogowe pojazdy głębinowe HAUV-3 (Hovering Autonomous Underwater Vehicle). Bezzałogowce są przystosowane do przeczesywania i obserwacji środowiska podwodnego, w tym dna basenów portowych i kadłubów okrętów w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń. Wyposażono je m.in. w kamery telewizyjne i sonary.

Co ciekawe podczas czerwcowych targów UDT w Rotterdamie konkurencyjne względem Bluefin Robotics przedsiębiorstwo VideoRay z Pottstown w Pensylwanii zaprezentowało model podobnego pojazdu głębinowego przeznaczonego do obserwacji otoczenia morskiego (UDT 2015: Miniaturowy bezzałogowiec, 2015-06-04). VideoRay Pro 4 opracowano z myślą o wykonywaniu szerokiego zakresu działań, w tym prowadzeniu inspekcji strategicznej infrastruktury brzegowej, wykrywaniu i lokalizacji min morskich lub improwizowanych urządzeń wybuchowych, oceny stanu kadłuba okrętu, badaniu dna płytkich akwenów, czy wspieraniu misji poszukiwawczo-ratowniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.