Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

94 PZLS-1 dla Wojska Polskiego

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 grudnia 2015

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę na dostawy 94 pododdziałowych zestawów do likwidacji skażeń PZLS-1.

PZLS-1 mieści się w 13 skrzyniach i może być transportowany na skrzyni ładunkowej ciężarówki Jelcz 442.32 4x4. Przygotowanie zestawu do użycia wymaga ok. 30 minut. PZLS-1 umożliwia on kompleksowe odkażanie pojazdów, przy wykorzystaniu trzech stanowisk. Na pierwszym następuje zmycie trującej substancji, na drugim naniesienie odkażalnika, a na ostatnim zmycie całości / Zdjęcie: Łukasz Kermel/MON

Sprzęt dostarczy warszawskie przedsiębiorstwo Pimco, wartość umowy wynosi 12.140.100 zł (z 23% VAT), czyli 192,1 tys. za zestaw. Zakupione PZLS-1 mają zostać dostarczone do 2. Regionalnej Bazy Logistycznej, Skład Materiałowy Komorowo w miejscowości Ostrów Mazowiecka.

W podstępowaniu nadesłano trzy oferty, żadna nie uległa odrzuceniu. Kryterium oceny to 90 punktów przyznanych za cenę i 10 za czas gwarancji. Zwycięska oferta Pimco otrzymała 100 punktów, druga w kolejności PSO Maskpol 71,14 punktów, a trzecia przedsiębiorstw Monrex i PPUH Me-Pro-Tech 60 punktów.

PZLS-1 zapewnia całkowitą i częściową likwidację skażeń chemicznych, biologicznych i promieniotwórczych sprzętu i wyposażenia pododdziału (wozów bojowych, pojazdów i sprzętu wojskowego) i przygotowanie wodnych roztworów uniwersalnego odkażalnika proszkowego przeznaczonych do uzupełniania indywidualnych zestawów odkażających. Wszystkie elementy składowe zestawu powinny być zamontowane, przechowywane i transportowane na przyczepie samochodowej przystosowanej do podłączenia jej do samochodu średniej ładowności wysokiej mobilności.

Wcześniej w latach 2013-2014 zestawy dostarczał Maskpol, za 4.929.225 zł. Łącznie do armii trafiło wtedy 35 egzemplarzy, 16 w 2013 i 19 w 2014, w cenie jednostkowej 140.835 zł. W skład dostarczonego wówczas PZLS-1 wchodziły cztery składane baseny na wodę i odkażalnik, pompy, system węży, kolektory dysz i specjalne szczotki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.