Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby Maestrale

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 grudnia 2015

Służbę we włoskiej marynarce wojennej zakończyła fregata rakietowa Maestrale.

W La Spezia na północy Włoch wycofano ze służby pierwszą z serii 8 fregat rakietowych typu Maestrale. Od kilku lat Rzym dąży do odsprzedania okrętów państwu trzeciemu. W przeszłości zainteresowanie ich zakupem wyrażały Filipiny / Zdjęcie: MO Włoch

W La Spezia na północy kraju odbyła się ceremonia pożegnania fregaty rakietowej Maestrale (F570), typu Maestrale. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele dowództwa Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) i członkowie załogi okrętu. Jednostka spędziła w linii 33 lata.

Maestrale przyjęto do służby wiosną 1982. Jednostka prowadziła działania bojowe przede wszystkim na Morzu Śródziemnym. W latach 1990. okręt wysłano również na wody Zatoki Perskiej. W ostatnich latach fregata wzięła udział w serii patroli bojowych prowadzonych u wschodnich wybrzeży Afryki, zwalczając zorganizowane grupy piratów morskich. Włoski okręt wspomógł też wysiłki społeczności międzynarodowej, która dąży do ograniczenia napływu do Europy nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Do 2024 Marina Militare wycofa ze służby kolejnych 7 jednostek typu Maestrale. Okręty zastąpią w linii fregaty rakietowe typu FREMM, które buduje rodzima grupa stoczniowa Fincantieri (Wodowanie Luigi Rizzo, 2015-12-21), a także jednostki, które powstaną w ramach programu PPA (Pattugliatore Polivalente d’Altura, Więcej włoskich patrolowców, 2015-11-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.