Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie brytyjskich Herculesów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 grudnia 2015

W ciągu najbliższych 6 lat koszt utrzymania floty brytyjskich samolotów transportowych C-130J Super Hercules wyniesie 369 mln GBP.

Londyn chce utrzymać w linii C-130J Super Hercules do lat 2030. / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii osiągnęło porozumienie w sprawie świadczenia usług wsparcia technicznego floty samolotów transportowych C-130J Super Hercules. Przez najbliższe 6 lat trzy przedsiębiorstwa, Marshall Aerospace, Lockheed Martin i Rolls-Royce, będą odpowiedzialne za dokonywanie obsługi technicznej i przeglądów naprawczych wyposażenia brytyjskich transportowców. Wartość prac oszacowano na 369 mln GBP (2,1 mld zł).

Wsparciem technicznym będą objęte 24 brytyjskie C-130J (Voyager tankuje Herculesa, 2014-04-03). Większość prac zostanie wykonana na terenie Wielkiej Brytanii. Dzięki korzystnym warunkom kontraktu, wynegocjowanym w ostatnich tygodniach, władzom uda się zaoszczędzić ok. 64 mln GBP (ok. 370 mln zł). Realizacja 6-letniego kontraktu pozwoli na utrzymanie i utworzenie ok. 1200 miejsc pracy w brytyjskim przemyśle zbrojeniowym.

W ostatnich latach C-130J były intensywnie eksploatowane. Samoloty transportowały żołnierzy i wyposażenie wojskowe, wspierając brytyjskie operacje wojskowe na świecie, w tym wysiłki zmierzające do zwalczenia organizacji islamistycznych działających na Bliskim Wschodzie (Brytyjczycy rozpoczęli szkolenie w Iraku, 2015-10-20; Londyn wspiera Jordanię, 2015-10-14). Super Herculesy zostaną uzupełnione w linii, a w przyszłości zastąpione przez samoloty transportowe A400M Atlas (RAF odebrały pierwszego Atlasa, 2014-11-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.