Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajskie H225M ćwiczą CSAR

Lotnictwo wojskowe, 07 stycznia 2016

Śmigłowce H225M należące do królewskich wojsk lotniczych Tajlandii wzięły udział w ćwiczeniach ratownictwa bojowego.

Jeden z tajskich H225M podczas symulowanej misji ratownictwa bojowego / Zdjęcie: MO Tajlandii

Lotnicy Kong Thab Akat Thai (królewskich wojsk lotniczych Tajlandii) odebrali 4 śmigłowce Airbus Helicopters H225M w sierpniu 2015. Od tamtej pory ich załogi lotnicze i personel obsługowy przechodziły intensywne szkolenie (Tajowie odebrali EC725, 2015-08-25).

W grudniu ub. r. na poligonie Chaibadal lotnicy z 203. eskadry 2. Skrzydła Kong Thab Akat Thai sprawdzili po raz pierwszy w praktyce zdolności swoich najnowszych śmigłowców, wykonując pierwsze ćwiczebne misje ratownictwa bojowego (Combat SAR). Podczas poszukiwań zestrzelonego lotnika eskortowały je uzbrojone UH-1H.

Biorący udział w ćwiczeniach wojskowi podkreślali doskonałe osiągi H225M, umożliwiające wykonywanie także zadań transportowych i ewakuacji medycznej. W kabinie wiropłata mieści się 28 żołnierzy lub 11 par noszy.

Następnym sprawdzianem zdolności tajskich H225M będą cywilno-wojskowe ćwiczenia ratownictwa morskiego, które odbędą się w lutym. Wezmą w nich udział także jednostki Kongthap Ruea (królewskiej marynarki wojennej Tajlandii).

W 2016 Kong Thab Akat Thai odbiorą kolejne 2 H225M, zakupione w 2014. Docelowo rząd w Bangkoku zamierza posiadać 16 śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych, które wejdą w skład 203. eskadry, stacjonującej w bazie Lopburi. Zastąpią one w służbie 17 UH-1H, liczących sobie średnio 40 lat.

Innym użytkownikamii H225M w wersji ratownictwa bojowego są wojska lotnicze Brazylii (Pierwszy brazylijski Caracal CSAR, 2015-12-09) i Francji (Hercules tankuje Caracala , 2015-11-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.