Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy południowokoreański bsl

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 stycznia 2016

Linie Korean Air wyprodukują rozpoznawcze bezzałogowce dla rodzimych sił zbrojnych.

Pierwsze FT-KUS mają trafić do sił zbrojnych Republiki Korei w 2018. Producent twierdzi, że bsl będzie produkowany masowo / Rysunek: Korean Air

Południowokoreańska agencji ds. zamówień wojskowych (DAPA) zawarła z liniami Korean Air (Azjaci kupują A321, 2015-11-12) porozumienie w sprawie produkcji rozpoznawczych bezzałogowych statków latających FT-KUS dla rodzimych sił zbrojnych. Wartość kontraktu, który sygnowano pod koniec 2015, wynosi 400 mln wonów (1,34 mld zł). Ma on obowiązywać przez 5 lat.

Przewoźnik rozpoczął opracowywanie FT-KUS w 2010. Po 4 latach, w listopadzie 2014, bezzałogowiec uzyskał Certyfikat Typu władz lotniczych Republiki Korei. Niemal 95 % jego elementów wyprodukował rodzimy przemysł.

FT-KUS ma rozpiętość ok. 4,2 m i długość 3,4 m. Według danych producenta może operować z dróg startowych o długości poniżej 30 m, wykonując autonomiczne starty, przeloty (także w terenie górskim) i lądowania na podwoziu kołowym lub płozowym, a w sytuacji awaryjnej – ze spadochronem. Wyposażenie stanowi głowica optoelektroniczna, zdolna do obserwacji i automatycznego śledzenia obiektów w odległości do 10 km. Długotrwałość lotu bezzałogowca to 24 h.

Kontrakt zakłada, że pierwsze bsl zostaną dostarczone siłom zbrojnym w 2018. Ich użytkownikami będą jednostki wojsk lądowych i piechoty morskiej, stacjonujące w pobliżu granicy z KRL-D. Wśród potencjalnych nabywców FT-KUS postrzegane są kraje Azji i Ameryki Pd.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.