Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajowie zamawiają Skyguardy

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2016

Tajskie wojska lądowe zamówiły od Rheinmetalla baterie systemu przeciwlotniczego Oerlikon Skyguard 3.

Tajskie wojska lądowe nabędą 4 baterie niemieckiego systemu przeciwlotniczego Oerlikon Skyguard 3. W skład każdej z nich wejdzie pojedyncze stanowisko kierowania ogniem i 2 dwulufowe 35-mm zestawy przeciwlotnicze GDF-007, przystosowane do wystrzeliwania programowalnej amunicji Ahead / Zdjęcie: Rheinmetall

Królewskie wojska lądowe Tajlandii zleciły niemieckiemu producentowi dostawę 4 baterii Oerlikon Skyguard 3. W skład każdej z nich wejdzie pojedyncze stanowisko kierowania ogniem, wyposażone m.in. w radar i optoelektroniczne urządzenia obserwacji otoczenia, a także 2 dwulufowe 35-mm zestawy przeciwlotnicze GDF-007.

Tajskie zestawy przeciwlotnicze zostaną przystosowane do wystrzeliwania 35-mm pocisków Ahead, z miejscem rozprysku zaprogramowanym elektronicznie, w chwili przejścia przez lufę. Anonsowany kontrakt dotyczy też dostawy zapasu części zamiennych i dokumentacji technicznej, niezbędnej do dokonywania doraźnych przeglądów i napraw. Producent przeprowadzi również szkolenie dla operatorów zestawów. Baterie przeciwlotnicze Oerlikon Skyguard 3 dostarczy szwajcarska spółka Rheinmetall Air Defence.

W ostatnich latach władze Tajlandii nie szczędziły środków na podniesienie potencjału operacyjnego sił zbrojnych. Duży nacisk kładziony jest na zakup załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, w tym samolotów szkolno-bojowych KAI T-50 Golden Eagle (Tajlandia zamówiła 4 T-50, 2015-09-19), czy śmigłowców wielozadaniowych EC725 (Tajowie odebrali EC725, 2015-08-25). W planach jest też realizacja ciągnącego się od kilkudziesięciu lat programu kupna 2-3 konwencjonalnych okrętów podwodnych (Tajlandia bliżej chińskich OP, 2015-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra