Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tejas odpala Derby

Lotnictwo wojskowe, 08 lutego 2016

Hindusi przeprowadzili pierwsze próbne odpalenie pocisku Derby przenoszonego przez samolot wielozadaniowy Tejas.

Tejas LSP-7 odpala kierowany pocisk rakietowy powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Derby / Zdjęcie: DRDO

W piątek na poligonie Jamnagar przeprowadzono pierwsze próbne odpalenie kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Derby. Pocisk odpalono w trybie balistycznym, niekierowanym, z pokładu jednego z przedseryjnych samolotów wielozadaniowych HAL Tejas (LSP-7), pilotowanego przez Group Captaina Rangachari z Narodowego Centrum Prób w Locie.

Był to zarazem 169. lot LSP-7. Próbę przeprowadzono w ramach zgłaszania docelowych zdolności operacyjnych (Zakup niedopracowanych Tejasów, 2015-10-01).

Derby jest pociskiem z aktywnym radiolokacyjnym układem naprowadzania, długości 3,62 m i średnicy 0,16 m. Jego masa całkowita to 118 kg, w tym 23-kg głowica bojowa. Zasięg pocisku wynosi 50 km. Derby rozwija prędkość Ma4.

Kolejnym etapem badań zdolności operacyjnych Tejasa będą odpalenia kpr p-p bliskiego zasięgu Pyton 5. Oprócz nich indyjski samolot może też przenosić kpr p-p bliskiego zasięgu R-73 oraz bomby kierowane laserowo Griffin i Paveway.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.