Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Almirante Condell przekazany Chile

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 22 października 2008

W Valparaiso odbyła się wczoraj uroczystość przyjęcia ex-brytyjskiej fregaty Typu 23, Almirante Condell, w skład marynarki wojennej Chile. Wydarzenia zakończyło proces przezbrajania floty.


Almirante Condell, ostatnia z 3 brytyjskich fregat, zakupionych przez Chile. Jednostki tego typu mają wyporność standardową 3 500 t i długość 133 m. Załoga składa się ze 181 oficerów i marynarzy. Uzbrojenie stanowią pociski przeciwokrętowe typu Harpoon i przeciwlotnicze Sea Wolf, a także torpedy Stingray i działo okrętowe Mk 8 DP, kalibru 114 mm. Do bezpośredniej obrony wykorzystywane są 30-mm armaty automatyczne Oerlikon na podstawach MSI DS30B /Zdjęcie: MO Chile

Almirante Condell, ex-brytyjski HMS Marlborough, został przyjęty do służby w 1991. Razem z Norfolkiem (1989) i Grafonem (1997), został sprzedany marynarce wojennej Chile w 2005. BAE Systems dokonał ich gruntownego remontu, kosztem 134 mln GBP. Dostawa pierwszego okrętu została zrealizowana w 2006, drugiego - rok później.

Transakcja wpisała się w program przezbrojenia marynarki wojennej Chile. Po 2001 otrzymała ona łącznie 8 fregat, w tym jedną, brytyjską, Typu 22 (HMS Sheffield) oraz po dwie holenderskie jednostki typu M i L. Razem przejęciem okrętów Typu 23, doprowadziło to do znacznego odmłodzenia floty, której część nawodna pozostanie w obecnym składzie przez ok. 20 lat.

Jednocześnie Chilijczycy wymienili jednostki podwodne. Obok dwóch niemieckich okrętów Typu 209, dysponują parą nowych okrętów typu Scorpene.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.