Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skynet dla krajów Azji i Pacyfiku

Astronautyka, 18 lutego 2016

Airbus Defence and Space zawiera porozumienia z lokalnymi dostawcami usług wojskowej łączności satelitarnej w regionie Azji i Pacyfiku.

CopaSAT jest nowym partnerem ADS, oferującym usługi łączności satelitarnej Skynet 5 w regionie Azji i Pacyfiku / Rysunek: Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space (ADS) podpisał umowę z CopaSAT – nowym dystrybutorem usług Skynet, który korzystać będzie głównie z przesuniętego satelity Skynet 5A. CopaSAT zaoferuje łączność Skynet jako część sprawdzonego i niezawodnego portfela usług swoim klientom ze Stanów Zjednoczonych. Są to innowacyjne usługi sieciowe, które łączą przystępną cenę, użyteczność operacyjną oraz skalowalność niezbędną w złożonych scenariuszach międzynarodowych misji bezpieczeństwa i operacji humanitarnych.

W zeszłym roku ADS z CopaSAT i dostawcą terminali Tampa Microwave przeprowadził serię prób łączności sieciowej z wykorzystaniem satelity Skynet 5A działającego w paśmie X. Zespoły CopaSAT, korzystając z infrastruktury portów telekomunikacyjnych CopaSAT i terminali Tampa Microwave (przeznaczonych do transportu w plecaku lub drogą lotniczą), a także innych niewielkich terminali, przeprowadziły kompleksowe testy, aby sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie całej sieci i działanie satelity Skynet 5A na nowej pozycji orbitalnej.

We wrześniu 2015 ADS przesunął satelitę Skynet 5A na pozycję 95°E nad regionem Azji i Pacyfiku (Skynet zapewni łączność krajom Azji i Pacyfiku, 2015-03-18). Relokacja miała na celu rozszerzenie zasięgu i usług konstelacji Skynet od południka 178°W do 163°E, łącznie z regionem Oceanu Indyjskiego i zachodniego Pacyfiku. Sieć Skynet zapewnia teraz brytyjskim siłom zbrojnym szerszy zasięg podstawowych usług łączności wojskowej i zwiększa możliwości działania sił koalicyjnych w regionie. 

Airbus Defence and Space jest właścicielem i operatorem konstelacji 8 satelitów Skynet działających w paśmie X oraz sieci naziemnej, która zapewnia łączność poza linią wzroku Ministerstwu Obrony Wielkiej Brytanii. Kontrakt zezwala też innym krajom członkowskim NATO i rządom państw sojuszniczych, takich jak członkowie koalicji wywiadowczej Five Eyes (oprócz W. Brytanii są to Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Kanada) na używanie systemu Skynet w celu uzupełnienia istniejących usług. ADS dzierżawi też transpondery zamontowane w satelicie Telesat Anik G1, które działają w paśmie X i obejmują zasięgiem obie Ameryki i część Pacyfiku, w tym Hawaje i Wyspę Wielkanocną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra