Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SAS 2016: Rozwój Jaegera 8x8

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 lutego 2016

Singapurski ST Kinetics zaprezentował nowy bezzałogowy pojazd terenowy Jaeger 8x8.

Jaeger 8x8 ma 2,9 m długości, 1,6 m szerokości i 0,85 m wysokości. Masa pojazdu przekracza 1 t, a ładowność wynosi 650 kg. Bezzałogowiec rozwija prędkość 16 km/h i może pracować do 4 h w trybie zasilania akumulatorowego. Czas pracy wzrasta do 24 h, po uruchomieniu silnika elektrycznego. Pojazd może być sterowany przez operatora lub poruszać się po zaprogramowanej trasie, przy użyciu układu omijania przeszkód terenowych i modułu nawigacji satelitarnej / Zdjęcie: Michał Jarocki

W 2015 Singapore Technologies (ST) Kinetics zapoczątkowało prace nad serią bezzałogowych pojazdów terenowych Jaeger 8x8/6x6. Oparto je na podwoziu dostarczonym przez niewymienionego z nazwy partnera (według nieoficjalnych informacji jest to izraelskie Automotive Industries Ltd.). Konstrukcja nadwozia ma budowę modułową, a wyposażenie pokładowe dobierane jest przez użytkownika w zależności od wymogów danej misji.

Podstawowym zadaniem Jaegera będzie wsparcie oddziałów lądowych na polu walki. Dlatego prezentowany w Singapurze model wyposażono w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia (zsmu) z 7,62-mm karabinem maszynowym. Przedstawiciel producenta zapewnia jednak, że uniwersalność konstrukcji pozwoli na zamontowanie różnorodnego uzbrojenia, w tym m.in. 40-mm granatników automatycznych lub wyrzutni pocisków rakietowych zdolnych do rażenia celów poza zasięgiem wzroku (NLOS).

Jaeger może również służyć do transportu wyposażenia wojskowego i zaopatrzenia, a także ewakuacji rannych z pola walki. Ponadto pojazd będzie można wyposażyć w zestawy urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, pozwalające na wykonywanie zadań rozpoznania na obszarze zajętym przez nieprzyjaciela. Pojazdy w odmianie cywilnej będą używane np. w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.