Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponowne uruchomienie NAS Keflavik

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 lutego 2016

Marynarka wojenna USA zamierza przebazować morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon bazy NAS Keflavik na Islandii.

US Navy zamierza ponownie uruchomić NAS Keflavik na południowym-zachodzie Islandii / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Departament Obrony USA prowadzi rozmowy z rządem Islandii na temat ewentualnego przebazowania na wyspę samolotów patrolowych P-8A Poseidon. Patrolowce mają stacjonować na terenie Naval Air Station Keflavik, położonej w południowo-zachodniej części kraju.

Baza w Keflavik była używana przez lotnictwo US Navy od 1961. Stacjonowały w niej m.in. morskie samoloty patrolowe P-3C Orion. W 2006 obiekty zostały oficjalnie przejęte przez rząd w Reykjavíku. Od 2008 lotnisko służy do wsparcia natowskiej misji Icelandic Air Policing, której celem jest ochrona przestrzeni powietrznej nad Islandią (Czesi wracają z Islandii , 2015-08-25, USAFE ponownie na Islandii , 2015-04-27).

Plan przebazowania P-8A do Keflavik opracowano w reakcji na wzrost aktywności sił zbrojnych FR na północnym Atlantyku. Amerykańskie samoloty patrolowe mają pomóc m.in. w śledzeniu rosyjskich okrętów, idących wodami wokół Islandii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.