Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjska misja szkoleniowa w Tunezji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 marca 2016

Tunezyjscy pogranicznicy przechodzą specjalne przeszkolenie wojskowe, zorganizowane przez Wielką Brytanię.

Grupa ok. 20 brytyjskich instruktorów szkoli żołnierzy odpowiedzialnych za ochronę tunezyjskiej granicy z Libią / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało o wysłaniu grupy ok. 20 żołnierzy do Tunezji. Zadaniem wojskowych z 4. Brygady Piechoty (4th Infantry Brigade), The Black Rats, jest pomoc w ochronie tunezyjskiej granicy z ogarniętą walkami wewnętrznymi Libią (Zestrzelono libijskiego MiGa-23, 2016-02-11).

Brytyjczycy szkolą oficerów z 1. Brygady Piechoty tunezyjskich wojsk lądowych. Ćwiczenia prowadzone są w salach wykładowych i w terenie. Ich celem jest podniesienie zdolności Tunezyjczyków do patrolowania pogranicza, a także wykrywania i powstrzymywania prób przeniknięcia bojówkarzy organizacji islamistycznych i współpracujących z nimi przemytników na tunezyjskie terytorium.

Tunezyjczycy mocno odczuli skutki wojny domowej, która toczy się w sąsiedniej Libii. Islamiści, którym udało się przeniknąć przez nieszczelną granicę, zagrażają stabilności wewnętrznej Tunezji, dążąc do przeniesienia libijskiego konfliktu na nowe tereny.

Od wielu lat władze w Tunisie korzystają ze wsparcia wojskowego, udzielanego im przez zachodnich sojuszników (Kolejne zlecenie na MTV, 2015-09-28; Kolejne HMMWV dla sojuszników USA, 2015-09-08). W 2014 Tunezyjczycy zamówili w USA 12 śmigłowców wielozadaniowych UH-60M Black Hawk za 700 mln USD (2,7 mld zł, Tuzin UH-60M dla Tunezji, 2014-07-25). Wiropłaty posłużą do ustabilizowania sytuacji bezpieczeństwa w kraju.

W przeszłości próbę uszczelnienia granicy z Libią podjął Egipt. Władze w Kairze zamówiły w USA system kontroli pogranicza, w skład którego wejdą mobilne wieże obserwacyjne, stanowiska dowodzenia i kierowania, urządzenia obserwacji i analizy otoczenia, a także środki łączności radiowej. Elementy systemu wyprodukują i dostarczą Lockheed Martin, Northrop Grumman i DRS Technologies. Koszt jego zakupu oblicza się na 100 mln USD (399 mln zł, Egipt uszczelnia granicę z Libią, 2015-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.