Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac2016: Ewolucje Schmidt & Bender

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2016

Schmidt & Bender zaprezentował na Enforcetac nowe prototypy celowników dla wojska i służb mundurowych.

Celownik optyczny 5-25x56 PM II Digital BT stanowi rozwinięcie modelu przygotowanego dla USSOCOM. W odróżnieniu od pierwowzoru komunikuje się z urządzeniami peryferyjnymi bezprzewodowo za pomocą Bluetootha. Ma być dostępny w powszechnej sprzedaży

Model S&B 5-25x56 PM II Digital BT to rozwinięcie opracowanego dla USSOCOM celownika wyświetlającego w obrębie okularu danych z urządzeń zewnętrznych (EnforceTac 2014: Nowe celowniki Schmidt & Bender, 2014-03-06). W odróżnieniu od modelu pokazanego w 2015, nowy Police Marksman będzie dostępny też dla odbiorców spoza USA. Producent zmienił w 5-25x56 PM II Digital BT sposób transmisji danych. Luneta ma moduł Bluetooth, w odróżnieniu od przewodowej wersji dla amerykańskich komandosów. W odmianie komercyjnej, strzelec będzie miał do dyspozycji jednoliniowy wyświetlacz, mieszczący maksymalnie 8 znaków. Umożliwi to pokazywanie danych z dalmierzy laserowych i niektórych kalkulatorów balistycznych. Wyświetlacz jest niezależny od układów optycznych, luneta może być wykorzystywana niezależnie od tego, czy elektronika jest włączona.

Celowniki z serii Ultra Bright zostały wyposażone w nowe, niskoprofilowe bębny korekcyjne. Na zdjęciu widoczny system blokady nastaw oraz wskaźnik drugiego obrotu bębna (złoty element na górnej powierzchni bębna)

Na bazową platformę dla systemu został wybrany celownik o zakresie powiększeń 5-25x i średnicy obiektywu 56 mm z umieszczoną na pierwszym planie optycznym siatką celowniczą (nabywca może wybrać dowolną siatkę z oferty S&B lub zlecić wykonanie własnego wzoru). Na uwagę zwracają parametry optyczne, dobra jak na tak złożoną konstrukcję transmisja światła na poziomie 90% i rzadko spotykany zakres korekty paralaksy już od 10 m. Wymiary 5-25x56 PM II Digital BT pozostały zbliżone do klasycznych modeli, 425-mm długości i masa 1265 g. Tubus ma standardową w konstrukcjach wojskowych średnicę 34 mm, co pozwala na regulację średniego punktu trafienia 64 MOA w pionie i 16 MOA w poziomie.

Nowe, prototypowe lunety są militarną wersją modelu Polar T96, charakteryzującego się bardzo wysoką transmisją światła na poziomie 96% /Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Kolejnymi prototypami, zaprezentowanymi w Norymberdze, są zmilitaryzowane lunety Polar. Według producenta, to celowniki o największej transmisji światła dostępne w produkcji, na poziomie 96% (IWA 2015: Polar najjaśniejszy na świecie, 2015-03-07). Nowe konstrukcje nazwane zbiorczo PM II Ultra Bright oferują dwa zakresy powiększeń 3-12x54 i 4-16x56. S&B zmodyfikował kształt i konstrukcję bębnów korekcyjnych. Nowe są o wiele niższe, co umożliwia osadzenie na obejmie montażu dodatkowego mikrokolimatora. Dodano blokadę zmiany nastaw i znacznik liczby obrotów bębna. Celowniki będą oferowana z siatkami celowniczymi typu Tremor3, P3L i P4LF w pierwszym planie optycznym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.