Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza rakieta na Wostocznym

Astronautyka, 23 kwietnia 2016

Roskosmos poinformował dziś o rozpoczęciu przygotowań do startu pierwszej rakiety nośnej z nowego kosmodromu Wostocznyj zbudowanego w obwodzie amurskim. Rakietę Sojuz 2.1a umieszczono na platformie startowej. Obecnie testowane są systemy nosiciela i bloku przyspieszającego Wołga.

Sojuz 2.1a w drodze na stanowisko startowe / Zdjęcie: Roskosmos

Start Sojuza 2.1a z kosmodromu Wostocznyj zaplanowano na 27 kwietnia o 5:01 czasu moskiewskiego. Rakieta ma wynieść na orbitę satelitę Aist-2D, satelitę badawczego MGU Łomonosow i nano-satelitę SamSat-218. Satelita Łomonosow ma posłużyć do badania górnych warstw atmosfery i charakterystyk magnetosfery. Urządzenie o masie 645 kg (w tym 160 kg aparatury naukowej) ma znajdować się na orbicie o wysokości 490 km.

Kosmodrom Wostocznyj – pierwsza taka instalacja na terytorium FR o przeznaczeniu cywilnym – jest budowany (od 2012) ze znacznymi opóźnieniami i w atmosferze skandali finansowych. Wiele razy brakowało pieniędzy na wypłaty, częste były więc strajki robotników budujących kosmodrom. Podstawowe prace budowlane zakończono w listopadzie ub.r., blisko rok po planowanym terminie. Już w styczniu 2016 szacowano, że przy budowie rozkradziono co najmniej 13 mld rubli (ok. 0,8 mld PLN, Putin na kosmodromie Wostocznyj, 2013-04-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.