Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd naprawczy HMS Brocklesby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 maja 2016

W Portsmouth rozpoczęto przegląd naprawczy i modernizację niszczyciela min HMS Brocklesby.

HMS Brocklesby pozostaje w linii od początku lat 1980. Przegląd naprawczy i modernizacja okrętu pozwolą wydłużyć jego trwałość użytkową o 15-20 lat. Jednostki typu Hunt, podobnie jak niszczyciele min typu Sandown, eksploatowane są przez Royal Navy m.in. w Zatoce Perskiej / Zdjęcie: BAE Systems

Od kilku dni brytyjski niszczyciel min HMS Brocklesby (M33), typu Hunt, przechodzi przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Zakres prac stoczniowych obejmuje m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki, a także elementów wyposażenia pokładowego, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej i urządzeń łączności.

Prace stoczniowe prowadzone są w Portsmouth na południu kraju. W ramach programu modernizacyjnego pracownicy brytyjskiego producenta wymienią m.in. wyposażenie siłowni HMS Brocklesby. Modernizacja pozwoli wydłużyć trwałość użytkową okrętu o 15-20 lat.

Przegląd naprawczy HMS Brocklesby prowadzony jest w ramach porozumienia ramowego MSDF (Maritime Support Delivery Framework) z 2014 o wartości 600 mln GBP (3,3 mld zł). Umowa przewiduje wsparcie techniczne floty okrętów nawodnych Royal Navy, w tym niszczycieli min typu Hunt, a także zarządzanie infrastrukturą HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth (Miliardy dla Royal Navy, 2014-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.