Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba Minutemana III na Pacyfiku

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 05 listopada 2008

Strategiczna rakieta balistyczna Minuteman III została wystrzelona z bazy Vandenberg w Kalifornii. Trafiła w zaplanowany cel na Pacyfiku.

Minuteman III został wystrzelony z podziemnej wyrzutni ok. 1:00 czasu lokalnego. Nieuzbrojona głowica rakiety trafiła w cel w pobliżu atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla, w odległości ok. 6700 km od miejsca startu. Była to rutynowa próba niezawodności systemu realizowana przez personel 576th Flight Test Squadron z 90th Missile Wing z Warren AFB, pod kontrolą National Nuclear Security Administration.

Rakiety LGM-30 Minuteman III pozostają w amerykańskim arsenale strategicznym od 1979. Ich zasięg wynosi ok. 9600 km. Rakiety mogą przenosić 3 głowice bojowe z ładunkami jądrowymi o mocy po 350 kT. USA dysponują ok. 500 Minutemanami III. Mają one pozostać w służbie do 2020, a jeśli zostaną zmodernizowane - nawet 20 lat dłużej.

Kontrakt na modernizację trzech stopni napędowych 75 rakiet Minuteman III i ich systemów naprowadzania otrzymał pod koniec października Northrop Grumman. Wartość kontraktu wynosi 220 mln USD. Umowa obejmuje także testy podobne do przeprowadzonego dzisiaj.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.