Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gubernator jechał Rosomakiem

Strategia i polityka, 07 listopada 2008

Gubernator prowincji Ghazni w Afganistanie odwiedził w FOB Ghazni. Poza sprawami służbowymi znalazł czas na rozrywkę - jazdę KTO Rosomak.

Zdjęcie: mjr Paweł Zaganiaczyk

Władze polskich sił zadaniowych w Afganistanie co najmniej raz w tygodniu spotykają się z gubernatorem Ghazni. W rezydencji Muhhamada Usmana Usmaniego co tydzień szefowie służb bezpieczeństwa oraz dowódcy wojsk meldują o sytuacji w prowincji.

Do kolejnego spotkania doszło 4 listopada. W FOB Ghazni, dowódca Polskich Sił Zadaniowych, płk Rajmund Andrzejczak spotkał się z gubernatorem prowincji z udziałem oficerów sztabu PSZ - m.in. szefa S-5, mjr. Pawła Polaka, a także przedstawiciela strony amerykańskiej, szefa Zespołu Odbudowy Prowincji (PRT), ppłk. Jasona Burke.

Tematem rozmów była sytuacja w prowincji przedstawiona z punktu widzenia wojsk polskich. Gubernatora zapoznano z aktualnymi danymi na temat działalności CIMIC i PRT. Muhhamad Usman Usmani powiedział, czego oczekuje od obecności polskich wojsk w prowincji, oceniając jednocześnie dotychczasową współpracę jako zadowalającą. Jak powiedział gubernator, obecnie najpilniejszym wyzwaniem jest zbliżająca się zima. Usmani pytał, co Polacy mogą zrobić, by pomóc potrzebującym mieszkańcom prowincji.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania płk Andrzejczak zaprosił gościa do Rosomaka. Gubernator odbył krótką przejażdżkę medyczną wersją pojazdu.

Wg informacji Jakuba Czermińskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.