Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DCNS na UDT

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 maja 2016

Francuska grupa stoczniowa będzie jednym z najważniejszych uczestników rozpoczynających się jutro w Oslo targów UDT 2016.

DCNS zaprezentuje w Oslo ofertę skierowaną do odbiorców poszukujących nowych rozwiązań w dziedzinie prowadzenia działań bojowych w środowisku podwodnym / Zdjęcie: Michał Jarocki

Jutro w Oslo rozpocznie się tegoroczna edycja targów Undersea Defence Technology (UDT). Udział w wydarzeniu weźmie ponad 70 wystawców z Europy i USA. Jednym z najważniejszych uczestników wydarzenia będzie francuska grupa stoczniowa DCNS.

Obecność DCNS na norweskich targach jest związana z przygotowywanym przez rząd w Oslo programem zakupu serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych. W kwietniu ministerstwo obrony Norwegii ogłosiło skróconą listę oferentów, którzy będą mogli ubiegać się o zlecenie od Sjøforsvaret (marynarki wojennej Norwegii). W zasadniczym etapie przetargu udział weźmie też niemieckie TKMS (ThyssenKrupp Marine Systems, Oslo wybiera oferentów w przetargu na OP, 2016-04-08).

Na stoisku DCNS będzie można obejrzeć m.in. model zmodyfikowanego konwencjonalnego okrętu podwodnego typ Scorpène 2000, który zaprezentowano już podczas zeszłorocznej edycji targów UDT, zorganizowanej w Rotterdamie (UDT 2015: Zmodyfikowany Scorpene , 2015-06-05). Producent przeprojektował m.in. kiosk okrętu, zwiększając liczbę możliwych do zabudowania wysuwanych anten i masztów. Zmieniono również kształt rufy, montując stery w kształcie litery X w miejsce klasycznego usterzenia w układzie krzyżowym.

W Oslo zaprezentowany zostanie też system zarządzania walką Submarine Tactical Integrated Combat System (SUBTICS), a także modele torped: ciężkiej F21 i lekkiej MU90. Zwiedzający norweskie targi będą mogli zapoznać się też z funkcjonowaniem systemu samoobrony okrętów opartego na użyciu celów pozornych CANTO. Działa on na zasadzie nieustannego rozpraszania uwagi sensorów atakujących torped, poprzez wytwarzanie nawet setek przenikających się nawzajem ech pracujących siłowni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.