Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Unikatowy samolot KLM

Lotnictwo cywilne, 15 czerwca 2016

Linie KLM zaprezentowały swój pierwszy i jedyny samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo.

22 sierpnia KLM wykorzystają pomarańczowego Boeinga do przetransportowania holenderskich sportowców wracających z Olimpiady / Zdjęcie: KLM

Pomarańczowy Boeing 777-300 nawiązuje do holenderskich korzeni KLM i podkreśla narodowy kolor Holandii. Wprowadzenie tak szczególnego malowania samolotu (cała reszta floty KLM jest niebieska) to odpowiedź na wpis w mediach społecznościowych, który pojawił się podczas ubiegłorocznego holenderskiego święta Dnia Króla. 30 tysięcy polubień i 2,5 tys. pozytywnych reakcji zainspirowało linie do wprowadzenia go do floty.

KLM włączą pomarańczowego Boeinga 777-300 do rutynowych rejsów w ramach swojej siatki połączeń, a także – gdy tylko będzie to możliwe – podczas światowych imprez, które będą stanowiły okazję do promowania Holandii. Samolot zadebiutuje już latem i będzie kursował na trasie Rio de Janeiro-Amsterdam podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. 22 sierpnia br. KLM wykorzystają pomarańczowego Boeinga do przetransportowania holenderskich sportowców wracających z Olimpiady w ramach Medalowego Lotu.

Prace związane z malowaniem Boeinga 777 wykonał w ciągu 4 dni zespół złożony z 35 osób. Aby pokryć charakterystyczny niebieski kolor na samolocie KLM, wykorzystano 335 l farby. Dzięki zastosowaniu wielu cienkich warstw zużyto mniejszą ilość barwnika. Taki sposób malowania jest bardziej ekologiczny, a wolną od chromianów farbę można łatwo zmyć. Barwy flagi Królestwa Niderlandów zostały wyeksponowane w połączeniu koloru niebieskiego i pomarańczowego.

Pomarańczowy to oficjalny kolor holenderskiej rodziny królewskiej, wywodzącej się z Dynastii Orańskiej-Nassau, której nazwa pochodzi od dawnej posiadłości – Księstwa Orange. Dziś to symbol kraju i wyraz dumy narodowej Holendrów.

Nowa wersja Boeinga 777-300 ma odnowione wnętrze, z całkowicie rozkładanymi fotelami w klasie World Business i więcej miejsca na nogi w klasie ekonomicznej, co zapewnia pasażerom większy komfort. System rozrywki został także odnowiony i dostosowany do wnętrza kabiny. Do końca tego roku zmodernizowane wnętrza znajdą się już w ponad 80% samolotów realizujących loty na trasach międzykontynentalnych (Nowe samoloty na trasach Air France-KLM , 2016-06-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.