Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armata dla Ślązaka

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 czerwca 2016

Wczoraj w Stoczni Marynarki Wojennej rozpoczęto instalację dzibowego systemu wieżowego, morskiej armaty Oto Melara kalibru 76 mm, na pokładzie ORP Ślązak.

Był to jeden z kluczowych elementów wyposażnia jednostki, budowanej od 2001 (Ostatnie umowy w sprawie ORP Ślązak, 2013-12-16, Wodowanie ORP Ślązak, 2015-07-03). Mimo wznowienia programu, notuje on jednak istotne opóźnienia.

Armata zainstalowana na ORP Ślązak wywodzi się konstrukcyjnie z systemów wieżowych zastosowanych na pokładach fregat typu OHP, charakteryzuje się jednak większą szybkostrzelnością, a jej obudowa została wykonana z zastosowaniem technologii stealth.

Zdjęcia: MW RP

ORP Ślązak zostanie jeszcze dozbrojony w dwie armaty kalibru 30 mm, cztery wkm 12,7 mm oraz wyrzutnie pocisków rakietowych Grom z systemem kierowania ogniem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.