Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe śmigła dla Metro

Lotnictwo cywilne, 20 listopada 2008

Niemieckie towarzystwo Regional Air Express, którego bazą jest port lotniczy Münster/Osnabrück, zakończyło próby w locie samolotu Fairchild Swearingen SA-227AC Metro III z nowymi 5-łopatowymi kompozytowymi śmigłami MTV-27, produkowanymi przez MT-Propeller.

Według badań przewoźnika, nowe śmigła powodują zmniejszenie hałasu słyszanego przez pasażerów w kabinie do 88 dBA i znaczne obniżenie poziomu drgań konstrukcji, a także polepszenie osiągów i zmniejszenie pracochłonności obsługi technicznej.

Regional Air Express zamierza jako pierwsza w świecie linia eksploatować samoloty Metro z nowymi śmigłami. Uzyskanie Certyfikatu Typu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) spodziewane jest już w lutym 2009. W nowe śmigła zostaną wyposażone wszystkie cztery samoloty Metro III należące do Regional Air Express.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.